/   enbhd.com   / Turkey  


2019-05-26 05:07:14

Haber- Kamera: Mustafa BAKIRHAN/ İSTANBUL DHA

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ibadete açılması talebiyle Ayasofya Müzesi'nin önünde namaz kıldı.

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri, ibadete açılması için Ayasofya Müzesi önünde sahur yaparak sabah namazı kıldı. Gece saatlerinde Ayasofya Müzesi önünde toplanan AGD üyeleri, burada yer sofrasında birlikte sahur yaptı. Yapılan sahurun ardından AGD üyeleri Ayasofya Müzesi'nin ibadete açılması için teheccüd namazı ve sabah namazı kıldı. Grup sık sık, Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın diye slogan attı.

Etkinliğe AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İBB Başkan adayı Necdet Gökpınar ile çok sayıda AGD üyesi katıldı. Etkinlikte konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, 1453 ten 1934'e kadar 480 yıl şu minarelerinden Allah-ü Ekber nidaları eksilmeyen Ayasofyamız, tam 85 yıldır minarelerinden tekbirden, tevhitten ezandan  mahrum bir şekilde durmaktadır. 1932'de ezanın Türkçe okunması  Ayasofya'da oldu. 1934 yılında Ayasofya Camii sahte imzalarla bakanlar kurulu kararı denilerek kapatıldı ve 1935 yılında müze haline getirildi dedi.

Kaynak: DHA


haberler.com Haberler
ayasofya haberler namaz https yeleri nnde nden ibadete almas anadolu muzesi dernegi
enbhd.com

This domain might be on sale!


Categories


Other countries/languages

                                           

Partners

roinf.com have2trade.com jicyf.com realestate-worldwide.com realestate-serbia.com cccrunch.com theexitfestival.com aialy.com activitysonar.com excitement.tv mesdzid.com cevabdzinica.com iyuex.com advertisement.cloud cp6uja.com mediteranaccommodation.com sarajevo360.com rebsr.com realestate-marocco.com prjmgr.com rapttor.cloud programing.cloud 2travel2live.com localhost kriptovalute.gq

Latest